اقامتی خوش در جوار حرم مطهر رضوی

حضور سالانه 25 میلیون زائر و مسافر داخلی و دو میلیون توریست خارجی در مشهد مقدس سبب اهمیت قابل توجه اسکان می شود . این درحالی است که در افق ۱۴۰۴ قرار است میزبان ۵۰ میلیون زائر باشیم و این لزوم توسعه مراکز اقامتی و هتل ها ر ا نشان می دهد.
بررسی وضعیت گردشگری شهر مشهد در سال 1394 و مقایسه آن در سال ها و دهه های گذشته نشان می دهد که مشهد همچنان کارکرد زیارتی خود را در جذب زائران و گردشگران نوروزی حفظ نموده و سایر گونه های گردشگری هم چون: طبیعت گردی، تاریخی، تجاری، پزشکی و… تا حدودی در حاشیه قرار دارند. بنابراین در راستای توسعه زیارت امام رضا (ع) و توام با افزایش رضایت زائران و گردشگران شهر مشهد از مسافرت به پایتخت معنوی، توسعه سایر بخش های گردشگری در کنار مراکز اقامتی حائز اهمیت است.
به عبارت دیگر، افزایش ماندگاری زائرین و گردشگران در شهر مشهد که همراه با برخورداری بیشتر از زیارت امام رضا (ع) است باعث رونق اقتصادی شهر شده و توسعه شهر را به همراه دارد. این امر مستلزم سرمایه گذاری در زیرساخت های مختلف و مرتبط با گردشگری و بخصوص سرمایه گذاری در بخشهای عرضه کننده خدمات گردشگری (بخش اسکان، تجاری، جاذبه های گردشگری و…) می باشد. در این بین نزدیکی هتل ها و مراکز اقامتی به حرم مطهر امتیازی ویژه است که در اختیار همه این مراکز نیست. بی شک وقتی میلیونها مسلمان در سراسر جهان وجود دارند که آستان بوسی خاک ملائک پاسبان حضرت رضا(ع) یکی از بی شمار آرزوهایشان است، می بینید همسایه شدن با گلدسته های طلایی اتفاق کمی نیست.
یکی از شاخصترین ها در پروژه آراد جدا از طراحی زیبا، شکیل و مدرن آن نیز موقعیتش در نقشه جغرافیایی مشهد می باشد. یعنی واقع شدن درکمتر از 300 متری حرم مطهر رضوی . جایی که سحر تا شامگاهش را عطر حضور ملائک پر کرده است. کافیست پنجره را سمت تماشای دوست باز کنید. کافیست بخواهید تا همسایه او باشید و اجابتتان کند. وجود واحدهای اقامتی با تنوع متراژ یکی دیگر از مواردیست که در زیر گروه معرفی «آراد » جای می گیرد. همین وجود واحدهای اقامتی در همجواری با سایه سار حضرتش خود گویای ارائه طرحی نو در پی ریزی ساخت و سازهای اصولی، و طرح معماری منحصر به فرد، که آرامش و آسایش زائر یکی از اصل های همیشگی در آن بوده و هست

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.