بهره برداری در برج تجاری اقامتی آراد

در کنار موضوع بازاریابی و فروش، موضوع حائز اهمیت دیگری وجود دارد با عنوان « #بهره_برداری » که به تفصیل باید آن را بررسی کرد.
مفهوم #بهره_برداری از پروژه در ایران با عناوینی متفاوت ازآنچه در تمام دنیا وجود دارد، مطرح می شود. طبق تصور اشتباه در کشور ما بهره بردار کسی است که پس از اتمام پروژه عمرانی، در قالب مصرف کننده یا ساکن از آن استفاده می کند. این درحالی است در شرایط رقابتی آنچه باعث سودآوری و موفقیت مجتمع تجاری می شود، #بهره_برداری حرفه ای از آن است. #بهره_برداری صحیح و سودآور باید به شکل سامانه ای پایدار در خدمت ساختمان پروژه و بدنه سرمایه گذاری در آن باشد. بهره بردار، مصرف کننده واحد تجاری نیست،بلکه کسی است که ساز وکار استفاده از آن واحد تجاری یا ایجاد پاخور بیشتر را فراهم می آورد : بنابراین باید با واحدهای فروش و بازاریابی در یک راستا عمل کند.
شایان ذکر است که برنامه ریزی #بهره_برداری باید همزمان با یک برنامه ریزی بازاریابی صحیح انجام شود و پیشرفت و رشد هردو در موازات یکدیگر صورت گیرد. ناگفته نماند که سازمان بازاریابی و فروش در مجتمع های تجاری نباید هیچگاه تعطیل شود، بلکه تنها وسعت و اندازه آ ن می تواند کوچک شود یا تغییر یابد؛ چراکه در این مجتمع ها روند اجاره و خرید و فروش همواره جریان دارد. ازاین رو باید در نظر داشته باشیم که تفکر #بهره_برداری پس از فروش، اندیشه ای کاربردی و صحیح نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.