اینجا مشهد ، قطعه از بهشت

مشهد مقدس به بركت وجود بارگاه ملكوتی ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(علیه السلام)، به عنوان دومین كلان‌شهر مذهبی دنیا و پایتخت معنوی ایران، سالانه پذیرای جمع زیادی از زایران و گردشگران از سراسر ایران و سایر نقاط دنیا است. پیش‌بینی می‌شود در سال 1400، بیش از 31 میلیون نفر زایر و گردشگر به این شهر سفر کنند. براین اساس نیاز فراوان به عرضه کالا و خدمات گوناگون، موجب توسعه و رونق روزافزون فضای تجارت و كسب‌وكار این شهر، به‌خصوص در صنعت گردشگری گردیده است. از این رو، ساخت و آماده‌سازی مراكز تجاری، رفاهی و اقامتی نیز برای پاسخگویی حداكثری به نیازها و ایجاد آرامش برای مسافران داخلی و خارجی شهر حایز اهمیت بسیار می باشد.

اطمینان هم ساختنی است

به همین منظور طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر به منظور استفاده كاركردی مناسب در حوزه‌های زیارتی، اقامتی و تجاری (فضاهای كسب‌وكار) و تغییر در بافت فرسوده اطراف حرم در محدوده‌ای به وسعت تقریبی 366 هكتار در حال اجرا است. شركت «نقش شارستان ناهید» با دركی درست از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهر مقدس مشهد، با آغاز پروژه های مجتمع بزرگ تجاری و اقامتی آراد و مجتمع اقامتی آرام سعی در استفاده مناسب از این فرصت‌ها دارد تا علاوه بر توسعه امكانات و خدمات شهری، فرصت مناسبی را نیز برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی در جهت خدمت به زایران و مجاوران فراهم آورد.

معرفی و موقعیت پروژه آراد

مجتمع بزرگ تجاری و اقامتی آراد در شهر مقدس مشهد، در حاشیه بلوار 50 متری شارستان رضوی، از سمت خیابان آیت‌ا… شیرازی و در فاصله‌ 200 متری از حرم مطهر قرار گرفته است. این مجتمع در زمینی به وسعت بیش از 4300 متر مربع و با زیر بنای 43000 متر مربع در 14 طبقه، دارای دو بخش تجاری و اقامتی به همراه فضاهای تفریحی و رفاهی مانند هایپر مارکت، شهربازی، سالن ماساژ(اسپا) و سونا، رستوران و… در حال احداث میباشد.

بخش تجاری

این بخش با زیر بنای 13000 متر مربع در 4 طبقه شامل 299واحد تجاری با متراژ 12 تا 50 متری است كه دسترسی به آنها از طریق چندین آسانسور و پله‌برقی صورت می‌گیرد. در یکی از طبقات این بخش نیز هایپر مارکت بزرگ مجتمع قرار خواهد گرفت.

بخش اقامتی

بخش اقامتی مجتمع آراد با رویكرد ساخت واحدهای مسكونی ویژه و با ارایه خدمات هتلی احداث خواهد شد. نوع خدمات و امكانات این بخش به صورتی است كه علاوه بر واگذاری قطعی واحد به خریداران، ایشان می توانند در زمانی كه حضور ندارند از طریق مدیریت بهره برداری مجتمع نسبت به اجاره دادن واحد خود اقدام نموده و از این طریق کسب درآمد نمایند. واحدهای اقامتی با زیر بنای 16000 متر مربع در 8 طبقه اجرا می‌شود كه شامل 206واحد با متراژ 50 تا 80 متری است. این بخش به صورتی طراحی شده كه ورودی آن از طبقه همكف بدون هیچ‌گونه تداخلی با فضای تجاری انجام پذیرد.

مزایای موقعیتی پروژه

* چشم‌انداز روح بخش به حرم مطهر
* دسترسی آسان به حرم مطهر از مسیر ره باغ
* نزدیكی به حرم مطهر حضرت رضا(علیه السلام) با قرار داشتن در فاصله 200 متری
* استقرار در موقعیتی ممتاز با سه نبش و 100 متر حاشیه در بلوار 50 متری شارستان رضوی
* دسترسی آسان به شریان های اصلی شهر و پایانه‌های مسافربری (ایستگاه راه‌آهن و فرودگاه)

مزایای رقابتی پروژه

* وجود واحدهای اقامتی با مدیریت بهره برداری وخدمات هتلی با امتیاز مسكونی ویژه
* ارایه هویت طبقاتی با در اختیار گذاشتن فضایی همگن برای کسب‌وکارهای مشابه
* دارای فضاها و امكانات رفاهی تفریحی مانند رستوران، هایپر ماركت، اسپا(سالن ماساژ)، كافی شاپ و…
* ورودی اختصاصی مستقیم واحدهای تجاری از حاشیه بلوار 50 متری شارستان رضوی
* ایجاد محیطی آرام و دلپذیر برای خانواده‌ها به منظور پر کردن اوقات فراغت با درنظر گرفتن امكانات تفریحی

مزایای فنی پروژه

* طراحی مستحکم سازه به‌صورت بتنی و دیوار برشی
* وجود 16 دستگاه آسانسور و پله برقی برای دسترسی به طبقات مختلف
* طراحی وید مرکزی وسیع با ایجاد چشم‌انداز مناسب برای واحدهای تجاری
* دسترسی آسان به واحدهای اقامتی از طبقه همكف بدون تداخل با بخش تجاری
* تنوع در مساحت واحدهای تجاری و اقامتی متناسب با سلایق و نیاز افراد و اصناف گوناگون

مشخصات و تجهیزات پروژه

* بهره‌گیری از روش‌ها و استانداردهای مهندسی روز دنیا در طراحی، ساخت، بهره‌برداری و امنیت پروژه
* طراحی زیبا و با شكوه مجتمع با حجم هندسی چشم‌گیر و نمای تركیبی از سنگ‌های زیبا و تزیینی
* سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی و تولید هوای مطبوع جهت بخش های تجاری و اقامتی
* سیستم حفاظت مركزی هوشمند با استفاده از سیستم های الكترونیكی پیشرفته
* مجهز به آسانسورهای برانکاردبر و نفربر
* سیستم تامین برق اضطراری
* سیستم اعلام و اطفاء حریق

کاربری‌ طبقات پروژه

* چهار طبقه تجاری (2-،1- ، همکف، 1+)
* هشت طبقه اقامتی (مسکونی ویژه) با ارایه خدمات هتلی (2+ تا 10+)
* دو طبقه پارکینگ هوشمند (3- و 4-)
* هایپرمارکت بزرگ مجتمع (2-)
* شهربازی (1-)
* رستوران بین المللی و کافی شاپ (2+)

معرفـی و مـوقعیت مجتمـع اقامتـی آرام

مجتمع اقامتي آرام در شهر مقدس مشهد، حاشيه بلوار50 متري شارستان رضوي از سمت خیابان نواب صفوی و در فاصله‌ای کمتر از 350 متری حرم مطهر قرار گرفته است. اين مجتمع در زميني به وسعت 2000 متر و با زير بناي 17000 متر مربع با 12 طبقه در حال احداث مي‌باشد. مجتمع آرام دارای بخش های اقـامتي و تجاري به همراه فضاهاي رفـاهي مانند رستـوران، کافی شاپ و… می باشد.

 

مـزایای موقعیتـی پـروژه

نزدیـکی به حـرم مطهـر حضرت رضا علیه السلام با قرار داشتن در فاصله ای کمتر از 350 متر

چشم انداز روح بخش به حرم مطهر رضوی

دسترسی آسان به حرم مطهر از طریق مسیر کریـدور زیر زمینی و روگذر (ره باغ)

دسترسی آسـان به شـریان های اصلی شهر، پایانه مسافربری، فرودگاه و راه آهن

نزدیکی به مجتمـع های بزرگ تجـاری و تفریحی

 

تنوع فضاهای تعریف شده در مجتمع اقامتی آرام

تنوع فضـاهای مجتمـع اقامتـی آرام به گونه ای است که در طبقه همکف این مجتمع چند واحد تجاری با متراژ 200 متر به منظور ارائه خدمات به ساکنین در نظر گرفته شده است .

در بخش اقامتی این مجتمع نیز، که در 9 طبقه و هر طبقه شامل 18 واحد اقامتی با تنوع متراژ 50 ، 60 و 75 متر طراحی شده، سعی بر آن است که حداکثر نیاز و سلیقه مشتریان در نظر گرفته شود و فضای مناسبی برای اقامت و سکونت فراهم آورد.

از آنجاییکه پروژه اقامتی آرام با رویکرد ارائه خدمات هتلی احداث خواهد شد طراحی لابی بزرگ و مجلل ، شکوه ویژه ای در آستانه ورودی مجتمع ایجاد خواهد کرد. ترکیب بندی مناسب طرح ها در کنار مصالح زیبا و بادوام بکار رفته، معرف فضایی برای ملاقات های ویژه ساکنین و نشیمن های مختلف می باشد که همه و همه تداعی کننده هر چه بیشتر حس حضور در یک فضای هتل را می نماید.

 

پارکینگ در مجتمع اقامتی آرام

پارکینـگ به عنـوان یکـی از مسائل مهـم در ساختمـان بخصـوص پروژه های اطراف حرم می باشد که می بایست مدنظر سازندگان و مجریان آن قرار گیرد. از اینرو به منظور ایجاد فضای مناسب برای پارک خودروها، مجتمع اقامتی آرام با طراحی پارکینگ در طبقات -1 ، -2 و -3 امکان استفاده هر یک از واحدهای مجتمع را برای پارک خودرو ایجاد می نماید.

در تمامی طبقــات زیـرزمیـن علاوه بر سیستم های اعلام و اطفاء حریق، دوربین های مداربسته، امنیت پارکینگ را تامین نموده است. ساکنین بعد از پارک خودرو دسترسی راحتی به آسانسورهایی دارند که در نقاط مختلف ساختمان جابجایی را به نحو مطلوبی امکان پذیر ساخته است.


امکانات و تجهیزات مجتمع اقامتی آرام

چهـار دستـگاه آسانسـور نفــربر ، باربـر و برانکاردبر با ظـرفیت های متفـاوت و تجهیـزات مدرن، به منظور جابجایی ساکنان برای دسترسی به طبقات

تامین برق اضطـراری

دستگاه های هواساز جهت تامین هوای تازه در مکان های خدماتی

مخزن ذخیره آب آتش نشانی

سیستـم حفاظتی دوربین های مدار بسته با بهره گیری از دوربین های متعدد در محوطه بیرونی مجتمع و فضاهای عمومی داخلی آن شامل (لابی، پارکینگ ها و محوطه راهروهای طبقات) که وظیفه تامین امنیت ساکنین مجتمع را با تاکید بر حفظ حریم های خصوصی بر عهده دارد

سیستم هوشمند BMS

سیستم آدرس پذیر اعلام و اطفاء حریق که در صورت بروز آتش سوزی، سیستم خودکار بارش آب (آب پاش) حریق را خاموش خواهد نمود

مـوتورخـانه و سیستـم سرمایش و گرمـایش مرکزی

سیستـم نگهبـانی و حـراست شبـانه روزی

درب ضد سرقت واحدها و ورودی های مجتمـع

طراحی منحصر بفرد با حجم هندسی متناسب

بهره گیری از آخـرین روش ها و استانـداردهای مهنـدسی روز دنیــا در طــراحی، سـاخت و بهـره برداری و امنیـت پـروژه با رعـایت آخـرین دستـورالعمـل ها